درمان سردردهای مختلف با استفاده از دمنوش های گیاهی

ممکن است در طول زندگی انواع زیادی از سردرد را تجربه کنید. سردردهای تنشی با عث ایجاد درد خفیف تا متوسط شده و هر دو طرف سر را درگیر میshy;کنند. سردردهای میگرنی باعث درد متوسط تا شدیدی شده و اغلب فقط در یک طرف سر تمایل به ایجاد درد دارند. اینها دو مورد از انواع مختلف سردردهایی است که میshy;توانید تجربه کنید.

صرف نظر از نوع سردردی که دارید، نوشیدن یک فنجان چای گرم میshy;تواند تا حدی از درد ضربانshy;دار در سر جلوگیری کند. برای درمان اساسیshy;تر انواع سردرد میshy;توانید از 6 دمنوش گیاهی که در ذیل آورده شده استفاده کنید و تاثیرات مفید آن را مشاهده کنید.

1.چای زنجبیل

زنجبیل یکی از رایجshy;ترین ادویهshy;های آشپزی است که طیف وسیعی از مزایای سلامتی را ارائه میshy;دهد. این ماده گیاهی حاوی آنتی اکسیدانshy;های قوی است که به کاهش التهاب و در راستای آن کاهش سر درد کمک میshy;کند.

محققان دریافتهshy;اند که مصرف پودر زنجبیل در درمان میگرن به اندازه داروی سوماتریپتان که درمان رایج سردردهای میگرنی است موثر عمل میshy;کند.

چای زنجبیل به طور کلی بی خطر است. اما اگر باردار هستید و یا در دوران شیردهی به سر میshy;برید، بهتر است ابتدا با پزشک خود م کنید. همچنین در صورت ابتلا به بیماری کیسه صفرا یا مصرف داروهای رقیق کننده خون نیز نیاز است قبل از مصرف چای زنجبیل با پزشک خود صحبت کرده باشید.

2.چای نعنا

براساس نظریه موسسه ملی بهداشت استفاده موضعی از روغن نعنا بر روی پیشانی میshy;تواند سردردهای تنشی را کاهش دهد. روغن نعنا بسیار قویshy;تر از چای نعنا است. اما استفاده از دم کرده نعنا به صورت دمنوش در هنگام دردهای میگرنی یا سردردهای تنشی میshy;تواند تسکین دهنده باشد.

چای نعنا به طور کلی برای اکثر مردم بی خطر است و هیچ عارضه جانبی ندارد.

3.چای پوست بید

هزاران سال است پوست بید برای درمان درد و التهاب مورد استفاده قرار میshy;گیرد. پوست بید همان پوست انواع درختان بید است که حاوی ماده فعال سالیسین است. سالیسین از نظر شیمیایی شبیه آسپرین است.

پوست بید آنقدر شبیه آسپرین است که اگر نمیshy;توانید آسپرین مصرف کنید، از استفاده پ.ست بید نیز باید اجتناب کنید. کودکان، ن شیرده یا ن باردار و افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف میshy;کنند نیز باید از خوردن چای پوست بید خودداری کنند.

4.چای میخک

میخک یک ادویه ارزشمند است که بومی اندونزی است و در سراسر جهان هم رشد میshy;کند. قرنshy;هاست این گیاه برای درمان انواع مختلف درد از جمله سردرد استفاده میshy;شود. و این به علت مواد تشکیل دهنده گیاه میخک است که خواص ضد درد داشته و به مسدود کردن یا کاهش درد کمک میshy;کند.

یک قاشق چایshy;خوری میخک آسیاب شده را به مدت 10 دقیقه در آب جوش ریخته و سپس صاف کرده آن را برای درمان سردرد مصرف کنید.

میخک حاوی مواد شیمیایی است که ممکن است توانایی شما را در بهبود برخی بیماریshy;ها کاهش دهد. پس قبل از مصرف آن در صورت داشتن بیماری خاص حتما با پزشک معالج خود صحبت کنید.

5.چای ضد تب

Feverfew گیاهی است که سابقه دارویی طولانی در درمان تب دارد. مطالعات زیادی نشان داده که این گیاه در درمان سردرد میگرنی هم موثر است.

چای ضد تب گاهی میshy;تواند باعث تحریک دهان شود. در این صورت سعی کنید از آب بیشshy;تر و برگshy;های کمتر برای تهیه دمنوش آن استفاده کنید. در دوران بارداری چای ضد تب ننوشید زیرا ممکن است باعث زایمان زودرس شود.

6.چای بابونه

چای بابونه برای درمان بی خوابی و اضطراب مفید است. در حالی که هیچ تحقیقی ارتباط مستقیم چای بابونه با درمان سردرد را مشخص نکرده است، این اثرات آرامش بخش ممکن است به درمان سردردهای تنشی کمک کند.

مصرف بابونه میshy;تواند باعث کاهش آلرژی در صورت حساسیت نسبت به گیاهانی مانند گیاه خراطی، گل داودی، گل همیشه بهار یا گل مروارید شود.

اگر برای بیماری خود از داروی رقیق کننده خون یا در زمان پیوند عضو از داروهای ضد تخلیه استفاده میshy;کنید، قبل از نوشیدن چای بابونه باید با پزشک خود م کنید.

جمع بندی

سردرد میshy;تواند یک درد واقعی و آزاردهنده باشد. دفعه بعد که احساس کردید یکی ازاین دردها دارد به سراغتان میshy;آید یکی از این گیاهان دارویی را برای تسکین درد خود دم کنید.اگر به طور مرتب چای یا دمنوش نمیshy;نوشید بیشshy;تر این گیاهان به صورت مکملshy;های غذایی نیز در دسترس هستند که میshy;توانید به رژیم غذایی خود آنها را اضافه کنید.

منبع: https://giahchi.ir

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

نمایندگی سیگما آلدریچ در ایران

محصولات مدیلن ساخت شرکت گلی افشان

فروش و پخش محصولات مژه

میshy ,چای ,درمان ,درد ,استفاده ,مصرف ,است که ,میshy تواند ,پوست بید ,برای درمان ,ممکن است ,درمان سردردهای مختلف

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
calririga bluecut ordme03 eliiiiiii armita74 damakhshid shahrokhi-institute plastide harmonicytab aysanchatt