سرمایه گذاری ملکی در استانshy;های شمالی کشور

در تازهshy;ترین خبرها و براساس گزارش مرکز آمار ایران، رشت در بین مراکز استانshy;های کشور، دومین شهر مهاجرپذیر کشور اعلام شده است. در این گزارش عنوان شده که استان گیلان به لحاظ مهاجرپذیری در بالاترین ردهshy; طی سالshy;های اخیر قرار داشته است. برطبق این آمار 58 درصد مهاجران به استان گیلان از استانshy;هایی مانند تهران، البرز و استان قم بودهshy;اند. و در ردهshy;های بعدی استانshy;های اصفهان، قزوین و . قرار دارند که جهت مهاجرت شهر رشت را انتخاب کرده اند.

خشکسالی، کاهش بارندگی، کم شدن سطح آبshy;های زیر زمینی و در خیلی موارد سوء مدیریت موجب مشکلات بسیار در بخشshy;های مختلف کشور شده است.

کمبود آب مورد نیاز برای زمینshy;های کشاورزی و حتی در ماهshy;های گذشته کمبود آب آشامیدنی مناسب و علاوه بر آن شرایط نامساعد آب و هوا خصوصا در فصل تابستان، مشکلات عدیدهshy;ای برای ساکنین این مناطق به وجود آورده که چارهshy;ای به جز مهاجرت از استانshy;های خود به مناطق مناسبshy;تر از نظر شرایط جوی باقی نگذاشته است.

در این میان استانshy;های شمالی به سبب ویژگیshy;های جغرافیایی و اقلیمی خود مهمshy;ترین مقصد برای مهاجرپذیری به شمار میshy;روند. استان گیلان دهمین استان پر جمعیت کشور است. طبیعت آن پوشیده از جنگل و آب و هوای معتدل و مرطوب دارد. سالانه در حدود 1200 تا 00 میلیshy;متر بارندگی در طول خط ساحلی استان گیلان اتفاق میshy;افتد که در این بین آستارا با 1233 میلیshy;متر کمترین و بندر انزلی با 1755 میلیshy;متر بیشshy;ترین میزان بارندگی در میان دیگر شهرهای استان را دارند.

از طرف دیگر با افزایش سرسام آور قیمت مسکن و اجاره بها در شهرهایی نظیر تهران، سیل به مهاجرت به استانshy;های شمالی قوت بیشshy;تری گرفته است. پایینshy;تر بودن هزینه حمل و نقل، خرید و فروش ملک و زمین و اجاره بها در استان های شمالی خصوصا استان گیلان باعث شده بسیاری از افراد شهرهای این استان را جهت ست دائمی انتخاب کنند.

منطقه آزاد انزلی، قطب اقتصادی و تجاری استان گیلان

تصویب منطقه آزاد تجاری انزلی در سال 1384 به عنوان یکی از مناطق آزاد هفت گانه و قرار گرفتن شهرستان بندرانزلی در این تقسیمات تاثیر به سزایی در رشد اقتصادی شهر انزلی داشته است.

سرمایه گذاری و خرید و فروش ملک در این مناطق با رشد چشمshy;گیری همراه بود که هنوز افراد مختلف از دیگر استانshy;ها را برای معامله در این منطقه ترغییب میshy;کند. از طرف دیگر با تصویب و اجرایی شدن خط راه آهن کریدور شمال که تهران را به رشت و از آنجا به انزلی متصل کرده و در انتها به شهرستان آستارا ختم میshy;شود ، توسعه اقتصادی و تجاری بیشshy;تر در سالshy;های آینده پیش بینی خواهد شد.

معافیتshy;های مالیاتی، استفاده از مزایای رفاهی ست در منطقه آزاد تجاری انزلی مانند خرید ماشینshy;های با پلاک منطقه و به نصف قیمت واقعی، بسیاری از سرمایه گذاران را برای تاسیس شرکتshy;های خصوصی به این منطقه کشانده است.

مهمshy;ترین شهرهای مهاجر پذیر استان گیلان

رشت، مرکز استان گیلان و پر جمعیتshy;ترین شهر این استان به شمار میshy;رود. بر طبق آمار اعلام شده و در فصل تابستان رشت سومین شهر گردش پذیر ایران بوده است. این شهر آب و هوایی معتدل دارد که در فصل تابستان گرم و شرجی و زمستانshy;هایی سرد و مرطوب دارد.

توسعه شهری در این شهر، ساخت و سازهای مراکز تجاری و خرید و همچنین ساخت آپارتمانshy; با امکانات رفاهی مدرن، تقاضا برای مسکن را تا حدی پاسخ داده و زندگی در این شهر را مطلوب کرده است.

بندرانزلی پربارانshy;ترین شهر استان گیلان بوده و از آن به عنوان یکی از مهمshy;ترین مقاصد گردشگری و قطبshy;های ورزشی کشور نام برده میshy;شود. بندر انزلی مهمshy;ترین بندر شمال ایران نیز هست. این شهر به سبب قرارگیری در حاشیه دریا و ساحل آن یکی از جاذبهshy;های مهم مهاجرت افراد از دیگر استانshy;هاست.

شهرهای پر جمعیت دارای مشکلاتی از قبیل خشکسالی، هزینهshy; بالای مسکن، آلودگی صوتی، آلودگی هوا، ترافیک، عدم امنیت و . هستند. شهر انزلی با توجه به خصوصیت ارامش شهرهای ساحلی و تراکم پایین جمعیت، همچنین امکان تهیه مسکن بزرگshy;تر با هزینه کمتر از منطقیshy;ترین انتخابshy;ها جهت زندگی و ست به شمار میshy;روند. توسعه ساخت و ساز آپارتمان و خانه ویلایی در این شهر قیمتshy;ها را متوازن نگه داشته و با رشد بدون منطق خرید واحدهای مسی در کلانشهرها روبرو نبودهshy;ایم.

لاهیجان سومین شهر پرجمعیت استان گیلان بوده و در محدوده شرقی آن واقع شده است. این شهر به لحاظ اقتصادی رشد مناسبی در سالshy;های اخیر نداشته است. همچنین کشاورزی آن که بر پایه کاشت چای بوده نیز دستخوش آسیبshy;هایی شده. به نظر میshy;رسد این شهر به لحاظ تامین کار و درآمدزایی برای سیل مهاجران کشش مناسب را نداشته باشد.

منبع: https://www.khaneanzali.com/

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

نمایندگی سیگما آلدریچ در ایران

محصولات مدیلن ساخت شرکت گلی افشان

فروش و پخش محصولات مژه

های ,استان ,شهر ,گیلان ,استانshy ,میshy ,استان گیلان ,در این ,این شهر ,استانshy های ,و در ,آزاد تجاری انزلی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
san-nama-dear ravanshenasyebartar aopilic enocassweeth parastaranekhorasan asiatelmobile baghlisepo vistaac mahsuch avayifakhteh