وکیل طلاق و نقش او در مراحل انجام طلاق-وکیل طلاق آنلاین و مشاوره رایگان

همان طور که می دانید امروزه شاهد روند صعودی و افزایش آمار طلاق هستیم. زوجین و خانواده ها در صورت وجود مشکل و اختلافات تنها راه حل مشکل را طلاق و جدایی می دانند. به همین دلیل وکیل طلاق در زندگی خانواده ها نقش پررنگی ایفا می کند. به گفته ی وکیل طلاق باید قبل از ازدواج، به منظور جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات پس از ازدواج و اقدام به طلاق یا ادامه ی زندگی به اجبار، با وکیل طلاق یا وکیل خانواده م کرد. همچنین مشاور حقوقی خانواده نیز می تواند بهترین نکات را قبل از ازدواج به شما گفته و برای داشتن ازدواج بدون شکست شما را راهنمایی کند. در این مقاله قصد داریم ویژگی های وکیل طلاق، انواع طلاق از جمله طلاق توافقی و همچنین مراحل انجام طلاق را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

وکیل طلاق کیست؟

وکیل طلاق زیرمجموعه ی وکیل خانواده است که به انجام امور طلاق مانند نفقه، مهریه، حضانت فرزند، جهیزیه، اجرت المثل و. می پردازد. اگر شما وکیل طلاق خوبی داشته باشید می تواند با پیچدگی های پرونده های طلاق و چالش های پیش رو مقابله کند و موکل را در دعوای طلاق به موفقیت نزدیک کند.

انواع طلاق و روش های آن به گفته ی وکیل طلاق

طلاق در قانون و به گفته ی وکیل طلاق دو نوع دارد: 1- طلاق رجعی(قابل رجوع) 2- طلاق بائن(غیر قابل رجوع)

طلاق رجعی چیست و چه شرایطی دارد؟

طلاق معمولا از نوع طلاق رجعی است و از سوی مرد صورت می گیرد. طلاق رجعی یعنی بعد از طلاق مرد می تواند در زمان عده زن از طلاق رجوع کند و به همسر خود بازگردد و زندگی مشترک خود را پس از حل اختلافات ادامه دهد. رجوع مرد تشریفات خاصی ندارد و هر عمل یا رفتاری که به معنای قصد رجوع مرد به زن باشد کفایت می کند. مانند در آغوش گرفتن زن، برداشتن حجاب او، نگاه محبت آمیز به او و با این که رجوع مرد تشریفات خاصی ندارد اما مکلف است تا رجوع از طلاق را به اطلاع سازمان ثبت برساند. در نتیجه باید به دفترخانه ای که طلاق در آن ثبت شده مراجعه کرده و رجوع از طلاق را اعلام و ثبت کند. در غیر این صورت به مجازات حبس تعزیری درجه هفت(سه تا شش ماه) یا جزای نقدی محکوم می شود.

در طلاق رجعی علاوه بر این که مرد حق رجوع را در زمان عده زن دارد، حقوق و وظیفه ای نیز نسبت به یکدیگر دارند. به این صورت که اگر زن یا مرد در مدت عده فوت کند از یکدیگر ارث می برند و زن باید در این مدت هم نفقه خود و فرزندان را دریافت کند. در صورتی که مرد نفقه را پرداخت نکند مرتکب جرم ترک انفاق شده و به حبس و جزای نقدی محکوم می شود. همچنین به گفته ی برخی از فقها زن در این مدت می تواند در محل قبلی زندگی خود یا همان خانه شوهر زندگی کند و مرد حق بیرون کردن آن را ندارد.

طلاق بائن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

طلاق بائن شامل طلاق خلع و طلاق مبارات می شود. در طلاق بائن همان طور که از نامش مشخص است مرد حق رجوع از طلاق و بازگشت به همسر خود را ندارد. طلاق زمانی از نوع بائن است که شرایط زیر حاکم باشد:

1- زن یائسه باشد.

2- زن دوشیزه یا باکره باشد. یعنی طلاق پیش از نزدیکی و رابطه ی جنسی زن و مرد صورت بگیرد.

3- طلاق خلع و مبارات تا زمانی که زن رجوع به عوض نکرده باشد.

4- سه طلاقه شدن

طلاق خلع به چه معناست؟

بر اساس ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی <<طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی(تنفری) که از شوهر خود دارد، در مقابل مالی که به وی می دهد، طلاق بگیرد؛ اعم از اینکه مال مزبور عین مهریه یا معادل آن یا بیشتر یا کمتر از مهر باشد.>>

طلاق خلع به این دلیل بائن یا غیر قابل رجوع است که زن با بخشیدن کل مهریه یا قسمتی از آن حق رجوع مرد را باطل می کند. اگر زن بخواهد از بخشش خود رجوع کند و مالی که به همسر خود داده را پس بگیرد طلاق بائن به طلاق رجعی تبدیل شده و مرد می تواند در مدت عده زن رجوع کند.

طلاق مبارات چیست؟

در طلاق مبارات کراهت و تنفر نسبت به یکدیگر از هر دو طرف است و به این معناست که ادامه ی زندگی مشترک برای زن و مرد سخت و غیر قابل تحمل است. در این نوع طلاق نیز زن باید مقداری از مهریه ی خود را ببخشد؛ اما این مقدار نباید بیشتر از مهریه اش باشد. زیرا مرد نیز خواهان جدایی و پایان رابطه است و از همسر خود کراهت دارد.

منظور از سه طلاقه شدن چیست؟ آیا امکان بازگشت پس از سه طلاقه شدن وجود دارد؟

اگر زن و مردی سه بار متوالی با هم ازدواج کرده و طلاق گرفته باشند به معنای سه طلاقه شدن است. در این صورت زن بر مرد حرام می شود و دیگر حق رجوع و ازدواج با یکدیگر را ندارند. تنها در صورتی این زوج می توانند مجدد با یکدیگر ازدواج کنند که یک محلل وجود داشته باشد. یعنی زن با فرد دیگری ازدواج کند و رابطه ی شویی داشته باشد. اگر زن از آن مرد هم جدا شود می تواند پس از طلاق از او، دوباره با همسر اول خود پس از سه بار طلاق نیز ازدواج کند.

روش های طلاق

در قانون و طبق نظر وکیل طلاق سه روش برای طلاق و جدایی وجود دارد:

1- طلاق از طرف مرد

2- طلاق از طرف زن

3- طلاق توافقی

طلاق از طرف مرد

طلاق برای مرد در قانون یک حق است که می تواند هر زمانی که خواست به دادگاه درخواست صدور حکم طلاق دهد(گواهی عدم امکان سازش) و دادگاه رای به طلاق را به طور قطع خواهد داد.برای اینکه مرد بتواند همسر خود را طلاق بدهد ابتدا باید با مراجعه بهوکیل طلاق و دادگستریو یا شخصاً به همراه مدارک مربوطه اقدام بهثبت درخواست طلاقدر دفتر خدمات قضایی کند و بعد از ثبت و ارجاع به دادگاه، در نهایت حکم طلاق صادر می شود. اگر در مراحل اولیه زن اعتراضی به حکم طلاق نداشته باشد حداکثر ظرف ۴ ماه بعد از ثبت دادخواست حکم طلاق قطعی می شود و صیغه طلاق جاری خواهد شد. در غیر این صورت اگر زن اعتراض کند ممکن است کلیه ی مراحل طلاق حدود یک سال به طول انجامد.

طلاق از طرف زن و نقش وکیل طلاق در انجام آن

زن حق درخواست طلاق ندارد مگر به شرط یکی از موارد زیر:

1- از طرف همسرش وکالت برای طلاق داشته باشد و طلاق توافقی صورت گیرد.

2- طلاق خلع انجام شود.

3- اگر مرد یکی از شرایط ضمن عقد را نقض کند زن می تواند درخواست طلاق دهد.

4- غیبت مرد

5- عسر و حرج زن (یعنی به وجود آمدن شرایطی که ادامه ی زندگی برای زن بسیار سخت شود)

درخواست طلاق از طرف زن چگونه و با چه شرایطی انجام می شود؟

1- زمانی که زن در شرایط ضمن عقد خود وکالت بلاعزل برای حق طلاق را قید کرده و داشته باشد. (حق طلاق با زن باشد نه مرد)

2- زمانی که مرد نتواند نفقه زن را بپردازد یا از حکم دادگاه مبنی ب اام مرد به دادن نفقه سرپیچی کند.

3- زمانی که قانون به زن حق درخواست طلاق را بر اساس شروط ۱۲ گانه ضمن عقد داده است.

گرفتن وکیل طلاق و مشاوره با او برای طلاق از طرف زن بسیار مهم است. زیرا مراحل انجام طلاق از طرف زن یکی از پرونده های سخت و مشکل خانوادگی است. اگر مراحل و اقدامات طلاق به درستی انجام نشود ممکن است روند طلاق با مشکل روبه رو شده و به هدف خود نرسید. در نتیجه بهتر است برای درخواست طلاق از طرف زن، وکیل طلاق به انجام آن بپردازد.

طلاق توافقی و مزایای مشاوره و داشتن وکیل طلاق

طلاق توافقی چیست؟

در طلاق توافقی زن و مرد هر دو می خواهند از یکدیگر جدا شوند و راجع به مسائلی همچون مهریه، نفقه، حضانت و ملاقات فرزندان و سایر موارد به توافق می رسند. باید توجه داشت که طلاق توافقی به معنای بخشیدن مهریه نیست. زن و شوهر می توانند هر تصمیمی راجع به مهریه بگیرند و با طلاق توافقی از یکدیگر جدا شوند. توافقات و تصمیمات هر زن و شوهری با یکدیگر متفاوت است و بستگی به شرایط آن ها دارد.

در طلاق از طرف مرد اگر زن هنوز باکره باشد نصف مهریه به او تعلق می گیرد. در صورت ازدواج مجدد بعد از طلاق نیز همچنان مرد وظیفه دارد تا نصف کامل مهریه را به نرخ روز پرداخت کند.

گرفتن وکیل طلاق مزایای زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- مراحل طلاق توسط وکیل طلاق توافقی در کم ترین زمان ممکن انجام می شود. زیرا با تمام امور و روند طلاق آشنایی کامل دارد.

2- نیاز به حضور زن و مرد در دادگاه نیست. در نتیجه از دعوا و یا جروبحث زوجین با یکدیگر د ردادگاه جلوگیری می شود.

3- با گرفتن وکیل طلاق تنها حق الوکاله وکیل را پرداخت می کنید و از هزینه های بی موردی که ممکن است خودتان بدون آگاهی پرداخت کنید جلوگیری می شود.

4- حضور وکیل طلاق برای تنظیم دادخواست طلاق توافقی مهم و ضروری است. زیرا ممکن است در صورت عدم حضور وکیل، دادخواستی که تنظیم می کنید ناقص یا اشتباه یاشد و باعث طولانی تر شدن روند دادگاه شود. همچنین توافقاتی که آثار حقوقی مهمی بعد از طلاق برای طرفین دارد ممکن است به اشتباه تنظیم شود و مشکلات جدی تری ایجاد کند.

طلاق غیابی از طرف زن چیست و وکیل طلاق در گرفتن طلاق غیابی چه کمکی می کند؟

طلاق غیابی با کمک و پیگیری وکیل طلاق انجام می شود و در صورت به وجود آمدن هر یک از موارد زیر زن می تواند برای طلاق اقدام کند.

1- زمانی که مرد مطابق ماده ۱۰۲۳ چهار سال تمام غایب و مفقودالاثر باشد زن می تواند توسط وکیل طلاق، غیابی دادخواست طلاق دهد با شرط این که در سه نوبت و هرکدام به فاصله ی یک ماه در یک رومه ی کثیرالانتشار آگهی دهد.

2- هنگامی که مرد بر اساس بند ۸ و ۱۱ شروط ضمن عقد، شش ماه متوالی یا نه ماه زندگی مشترک خود را ترک کرده باشد، وکیل طلاق می تواند از طرف زن دادخواست طلاق بدهد.

3- طبق ماده ۱۱۳۰ مورد دیگری که زن می تواند به دلیل آن طلاق غیابی بگیرد عسر و حرج زن است و اگر ادله و مستندات محکمی توسط وکیل طلاق ارائه شود و از سوی دادگاه تایید شود، حکم طلاق غیابی صادر خواهد شد.

رای دادگاه در صورتی غیابی است که شرایط زیر را دارا باشد:

1- خوانده(طرفی که به دادگاه احضار شده است) در هیچکدام از جلسات دادگاه حاضر نشده باشد.

2- عدم وجود امکان دفاع برای خوانده.

3- ابلاغیه به خوانده ارسال نشده باشد.

4- خوانده یا وکیل او لایحه ای به دادگاه ارائه نداده باشد.

هزینه ی وکیل طلاق

حق الوکاله وکیل طلاق به پایه ی او و کاری که انجام می دهد بستگی دارد. در واقع چون طلاق شامل مراحل بدوی، تجدید نظر و اجرای حکم می باشد باید از همان ابتدا اختیارات وکیل مشخص گردد. این امر در میزان حق الوکاله و نحوه ی پرداخت آن تاثیر دارد. علاوه بر آن اصولا هزینه ی وکالت طلاق از طرف زن به دلیل سخت تر و پیچیده تر بودن پرونده بیشتر از هزینه ی وکالت طلاق از طرف مرد خواهد بود. شما می توانید در این زمینه مشاوره حقوقی آنلاین یا تلفنی دریافت کنید. کافی است روی این لینک کلیک نمایید.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.

نمایندگی سیگما آلدریچ در ایران

محصولات مدیلن ساخت شرکت گلی افشان

فروش و پخش محصولات مژه

طلاق ,زن ,وکیل ,مرد ,کند ,ی ,وکیل طلاق ,از طرف ,طلاق از ,می تواند ,طلاق توافقی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
pikasotarhfco tjarimaskoniamir minugrafike lavenderfl varzesh66 acnoier ronia105 freeefefefef karaasan