ابتدا در توضیح سیم بکسل، سیم بکسل نوعی طناب فولادی از جنس الیاف فولاد است که در کنار هم سیم مفتول فولادی ایجاد می کند و چند سیم مفتول در کنار هم که به یک هسته پیچیده شده است سیم بکسل فولادی را تشکیل می دهد.

هسته سیم بکسلبخش مرکزی سیم است که الیاف به دور آن تابیده می شوند. نقش هسته نگهداری الیاف های طناب می باشد.به همین دلیل قطر هسته سیم باید به اندازه ای باشد که در هنگام فشار از برخورد الیاف با هم جلوگیری کند.سیم بکسلبا هسته فولاد استحکام بالاتری دارد و در نتیجه انعطاف کمتری هم دارد. بنابراین نوع کاربردسیم بکسلیک معیار خیلی مهم در انتخاب هسته آن است.

مواد به کار رفته هر سیم بکسل برای ساخت به شرایط اب و هوایی منطقه مورد استفاده و میزان بار تعیین می شود، این بدان معنی است که میزان کشش و قدرت سیم بکسل با مواد اولیه ان رابطه مستقیم دارد.

حدود2000 نوع سیم بکسلدر صنعت وجود دارد که بسته به نوع هسته، نوع بافت، جنس سیم و روکش آن از یک دیگر متمایز می باشند؛ و همچنین استفاده انها در صنعت نیز متفاوت می باشد صنایع حفاری، صنایع نفت و گاز، ماشین الات معدنی، صنایع کشتی سازی و . همگی ازانواع مختلفی از سیم بکسل استفاده میکنند.

در تمام صنایع بزرگ و کوچک که نیاز به جابه جایی بار و اشیاء باشد،نیاز به سیم بکسل احساس می شود. کاربردهای رایج سیم بکسل علاوه بر صنایعی که قبلا اشاره شد عبارتنداز :صنایع خودرو سازی،معادن،سد سازی،شرکت های ساختمانی،صنایع ریلی،جرثقیل ها،آسانسورها،صنایع برق، شیلات و ماهیگیری و .

حال در این مقاله قصد معرفی بهترین مکان برای خرید این وسیله مهم در صنعت را داریم.

شرکت بازرگانی قراچورلو، بهترین مرکز فروش سیم بکسل

شرکت بازرگانی قراچورلو با بیش از سه دهه تجربه در زمینه واردات وفروش سیم بکسلدر ایران، نماینده رسمی گوستاولف آلمان در ایران فعالیت می کند.

سیم بکسل هایشرکت گوستاولف آلماناز بهترین نوع سیم بکسل در دنیا می باشدسیم بکسل آسانسورنمونه اش در دنیا نظیر ندارد و استفاده ان را در اغلب اسمان خراش های معروف دنیا می توانید مشاهده کنید.

البته متاسفانه وجودنمونه های فیک و تقلبیاز این شرکت در ایران بسیار فراوان می باشد که دارای کیفیت مناسب نمی باشد، و پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای تهیهسیم بکسل اصل گوستالوف آلمانازشرکت بازرگانی محمود قراچورلوخرید کنید.

در انجا تفاوت جنس اصل و فرع را به شما نشان خواهند داد و اصل و مرغوب بودن جنس به شما اثبات می شود.

این شرکت به علت تنوع بالا سیم بکسل و برای راهنمایی بهتر مشتریان خود تیم فنی و کاملا متخصص خود در زمینه سیم بکسل را برای دریافت هرگونه مشاوره در رابطه با سیم بکسل در دفتر خود مستقر کرده است.

البته اجناسشرکت قراچورلوفقط محدود به جنس آلمانی نمی باشد و اجناس از کشور های دیگر مثل چین و کره و. نیز در سبد کالا این شرکت موجود می باشد که با توضیحات شما و تشخیص کارشناسان به شما معرفی می شود.

انواع محصولات شرکت قراچورلو

 • سیم بکسل نتاب
 • سیم بکسل حفاری
 • سیم بکسل افشان
 • سیم بکسل استینلس استیل
 • سیم بکسل مهاری
 • سیم بکسل اسانسور
 • سیم بکسل جرثقیل
 • روغن سیم بکسل
 • گوشوار سیم بکسل
 • قرقره های فولادی
 • زنجیر
 • قلاب
 • جرثقیل دستی
 • جرثقیل برقی
 • سوکت باز و بسته

تفاوت سیم بکسل فولادی با سیم بکسل استیل

سیم بکسل های فولادی تفاوت زیادی از نظر سختی و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند.

در مقابلسیم بکسل های استیلبه دلیل داشتن مقادیر زیادی کروم در ساختار خود در مقابل رطوبت مقاوم است.

البته از نظر قیمتی سیم بکسل های فولادی بسیار قیمت مناسبی دارد وسیم بکسل های فولادی مرغوبرا می توانید با مراجعه به سایتmg-trade.ir ازشرکت قراچورلوتهیه کنید.

برای جا به جایی بار از چه نوع سیم بکسلی استفاده کنیم؟

سیم بکسل هایی مورد استفاده در جا به جا یی بار از دو جهت مورد انتخاب قرار می گیرند:
اول اینکه طول سیم بکسل را به نسبت طول بار انتخاب کنیم و دوم اینکه نسبت به وزن باری که می خواهیم جابه جا کنیم، طولسیم بکسلرا از نظر ظرفیت انتخاب می کنیم.
در کل طولسیم بکسلجابه جاکننده بار را باید طوری انتخاب کنیم که زاویه دو حلقه و یا چهار حلقه سیم که در زیرشاخهقلابجرثقیلقرار دارد از ۹۰درجه بیشتر نشود چون وزن بار در صورتی بین دو رشتهسیم بکسلیا چهار رشتهسیم بکسلتقسیم می شود که زاویه سیم بکسل در زیرقلابجرثقیلاز ۹۰درجه کمتر باشد. اگر در زمان بستن باری زاویهسیم بکسلدر زیرقلابجرثقیلاز ۹۰درجه بیشتر شود باید از سیم بکسلی استفاده کنیم که هر کدام از سیم بکسل ها به تنهایی قدرت تحمل تمام بار را داشته باشند وگرنه ممکن است مشکلات جدی ایجاد شود.

مفهوم تنسایل سیم بکسل ها

مشخصه مهم مکانیکی که در نمودار تنش و کرنش فات بیان میشود. نمودار تنش و کرنش (تنش به مفهوم فشار و یا نیروی واحد سطح و کرنش به مفهوم تغییر طول) یکی از نمودارهای بسیار مهم است که درتست کشش سیم بکسلنیز رسم شده و معیار بررسی کیفیت و مقاومت کششی قرار میگیرد.و توسط این نمودار سیم بکسل های تولیدی از نظر کیفی تایید می شوند و همچنین نوع مصارف انها نیز مشخص می شوند. در نمودار تنش و کرنش ۳ نقطه از اولویت بالایی برخوردار هستند.

 • نقطه مربوط به تنش تسلیم
 • middot; نقطه تنسایل سیم بکسل
 • نقطه شکست

در رابطه با این سه نقطه، نقطه مربوط به تنش تسلیم نقطه ای است که در ان مفتول از حالت الستیک به حالت پلاستیک می رود.

نقطه تنسایل سیم بکسل که میزان تنش تحمل آن حتی از نقطه پارگی نیز بیشتر می باشد.

نقطه شکستهم همان پارگی مفتول های مسی سیم بکسل می باشد که با پارگی تک تک انها به پارگی کلی سیم بکسل می انجامد.

منابع:

 1. https://www.asriran.com/fa/news/678415
 2. https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3468140
 3. https://www.fardanews.com/fa/news/947043

فروشگاه خرید کفش صندل

بهترین فروشگاه خرید سانسوریا و کاکتوس

معرفی و بررسی برند لوازم جانبی بیسوس

سیم ,بکسل ,های ,نقطه ,بار ,فولادی ,سیم بکسل ,می باشد ,است که ,که در ,بکسل های

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
glowmeznxivo macornsawhee amenealikhanii rayahardner hmmrbiography amlakepaeezan pumpsmakerbuy panjarerbn nafas97 problesuspe